WINNER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VRBICA

3 posters

Ići dole

VRBICA Empty VRBICA

Počalji od bubamara Sub Apr 19, 2008 7:30 pm

Danas je Vrbica - decija slava...
Moji klinci i ja smo danas, doterani od glave do pete (decu valja obuci u novo na danasnji dan), setali po Tasmajdanskom parku i bili u crkvi sv.Marka. Kupili zvoncice, vencice od vrbe, goooomilu liciterskih srca i svilenih bombona, balone sa helijumom.......
Obozavam danasnji dan..... VRBICA 689101
bubamara
bubamara
Admin

Broj poruka : 735
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo
Datum upisa : 30.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

VRBICA Empty Re: VRBICA

Počalji od djavolica Sub Apr 19, 2008 7:40 pm

Vrbica

VRBICA 2zzom7a
Lazareva subota ili Vrbica se slavi na subotu uoči praznika Cveti (koji uvek padaju u šestu nedelju Časnog posta) posvećena je uspomeni na vaskrsenje četvorodnevnog Lazara, i na ulazak Hristov u Jerusalim, gde su ga deca svečano dočekala i pozdravila. Tada se u našim hramovima u popodnevnim časovima služi večernje bogosluženje, i u crkvu se unose mladi vrbovi lastari, tek ulistali. Pošto se vrba osveti, sveštenik narodu deli grančice, i zatim se vrši trokratni ophod oko hrama sa crkvenim barjacima, ripidama i čiracima. Narod obilazi oko hrama uz pevanje tropara Lazareve subote. Ovaj praznik je isključivo praznik dece. Za taj dan majke svečano obuku svoju decu, pa čak i onu najmanju, od nekoliko meseci, donose, svečano obučenu, crkvi, kupuju im zvončiće vezane na trobojku i stavljaju oko vrata. Deca se raduju, trče po porti i učestvuju u ophodu oko crkve. Mlade vrbove grančice se odnose kućama i stavljaju pored ikone i kandila. Sa ovim danom pločinju veliki Vaskršnji praznici.
djavolica
djavolica
Mega urednik

Broj poruka : 3923
Datum upisa : 25.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

VRBICA Empty Re: VRBICA

Počalji od malena Sub Apr 19, 2008 10:18 pm

moji prijatelji slave danasnji dan........ i upravo sam se vratila sa njihove slave

ovim putem zelim da cestitam slavu svim ljudima koji je slave danasnji dan


VRBICA 8450
malena
malena
Mega urednik

Broj poruka : 1982
Godina : 42
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

VRBICA Empty Re: VRBICA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu